صنایع چوب همای فر

_

مجموعه صنایع چوب همای فر ، ابتدا توسط استاد محمدرضا همای فر در سال 1348 در خیابان مسجدسید  اصفهان،  فعالیت خود را آغاز و پس از گذشت 4 سال ، شروع به ادامه فعالیت خود در خیابان آمادگاه اصفهان در رسته مبلمان و سرویس خواب تا سال 1359نمود.

با توجه به نیاز شدید بازار و همچنین علاقه به تولید انبوه در رسته های مختلف صنایع چوب، استاد محمدرضا تصمیم به راه اندازی مجموعه کارگاهی وسیعی در منطقه کهندژ اصفهان گرفت و با تولید انبوه و صادرات، فعالیت خود را ادامه داد در این حین متاسفانه در سال 1375 مجموعه صنایع چوب همای فر دچار آتش سوزی شد  و تقریبا قسمت وسیعی از مجموعه تبدیل به خاکستر شد. اما همچنان فعالیت خود را به صورت محدودتری ادامه داد. در این دوران مسعود همای فر فرزند استاد، 9 ساله بود و با توجه به این که استاد به تنهایی و بدون نیروی کار، فعالیت می نمود، پدر را همراهی می کرد.

او در امر تحصیل با توجه به شرایط ، ضعیف ترین دانش آموز کلاس بود و حتی دو سال مردود شد. همین امر باعث شد هم  به درس وهم به حرفه صنایع چوب بی علاقه شود. در آن سالها معلم ریاضی سال اول دبیرستان جناب آقای عبادی سرنوشت او را به گونه ای تغییر داد که او با علاقه ای که به درس ریاضی پیدا کرد توانست آن سال را با موفقیت طی کند و حتی تصمیم به انتخاب رشته صنایع چوب جهت ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر بگیرد. 

pr2
2386D657-F2BD-4D71-9A12-81FFE3B1B024

مسعود همای فر با توجه به فعالیت قبلی که در کارگاه پدر داشت، توانست تحصیل تخصصی در این رشته را به صورت حرفه ای طی کند به گونه ای که علاوه بر احترام و توجهی که از اساتید و همکلاسی های خود دریافت می نمود توانست در انواع مسابقات علمی و عملی در سطح کشور رتبه برتر را کسب نماید و در کنار همه اینها مجموعه صنایع چوب همای فر را گسترش دهد.

مسعود همای فر در جهت توسعه هر چه بیشتر رشته صنایع چوب و پرورش مهندسین ماهردر این زمینه، اولین آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای صنایع چوب تحت نام صنایع چوب همای فر را در سال 1400 تاسیس نمود چرا که ایشان معتقدند در هم آمیختن علم با عمل خروجی ارزشمندی به عمل می آورد.

امیدواریم روزی برسد که رشته صنایع چوب جایگاه اصلی خود را در کشور عزیزمان ایران پیدا کند چرا که در اکثر کشورهای بزرگ پیشرفته رشته صنایع چوب جز چند رشته برتر محسوب می شود.